Jdi na obsah Jdi na menu
 


Německo 2010

Ahooooj!


Asi se shodnem na tom, že to tu konečně chtělo nějaký ty aktuality! :D

Nechci říct, že jsem poslední dobou neměl čas, protože na vás si ho vždycky rád udělám, ale spíš toho bylo hodně a snažil jsem svoje soustředění upnout trošku jinam. Ale pořád sem chodim, a pořád jsem rád, když mi napíšete, cokoliv!  A to ať se propadnu, jestli kecám! ;)


Hodně vám toho dlužim, takže bych vám chtěl trochu povyprávět, jak právě trávím čas v těchto dnech a když budete mí jakoukoliv otázku, nebo připomínku, tak ji můžete napsat do komentářů. Já vám tam určitě odpovim!


Jak to začalo. Minulý rok jsem si ve škole stanovil jasný cíl- chtěl jsem zkusit studium v zahraničí. Kvůli všemu. Ať už jazyku, lidem, kultuře, městům. Zkrátka zážitkům, zkušenostem, dobrodružství. Navíc naše škola nabízí program, kde úspěšným zájemcům může poskytnout i stipendium, což znamená peníze na školu i ubytování. Snad i na jídlo, ale moc peněz na zbyt nemáme. No takže jsem se rozhodnul zkusit Německo. To abych kromě angličtiny, ve které se vyučuju, mohl studovat v dobrejch podmínkách i němčinu. A ono se to podařilo! Po všech těch administrativách jsem koncem září odjel do Ludwigshafenu, tedy na jihozápad Německa.


A právě odtud vám teď píšu. Je noc, a přestože zejtra vstávám do školy už v sedm, nemůžu svoje tělo přimět, aby se už konečně uložilo ke spánku. Však ono zejtra ráno uvidí!! :D  (Myslim, že to znáte..)


Ještě vám chci říct jednu věc- neznamená to, že bych pověsil všechny ty aktivity, o kterejch je i tenhle blog, na hřebík. Naopak, přišlo mi několik pěknejch pozvánek na skvělý akce, a to se pak snažim skloubit se studiem a na chvíli odjíždim zpátky do Čech. Nicméně zpívám třeba i tady v jednom karaoke baru a je to fakt super. Udělal jsem si tu už kamarády, který mě v tom podporujou, a co si můžu přát víc! :)


Takže tolik k Německu. Jak už jsem napsal- cokoliv vás bude zajímat, rád vám sem napíšu!

Chystám se tu trávit určitě víc času a nové fotky sem budu přidávat průběžně (při jejich zvětšení se vám zobrazí i popisek!:). Prostě blog! :)


Díky! 


(A mimochodem- začal jsem si tu psát deník. Normální papírovej deník s propiskou. Zkuste to taky, bude vás to bavit a taky vám to zlepší náladu:).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

škola

(Maky, 2. 4. 2012 16:10)

Ahoj.Na jaký škole teď studuješ?