Jdi na obsah Jdi na menu
 


divadlo    Divadlo mě lákalo již od dětství -kupodivu se mi hravě vyhnuli všichni ti popeláři, pokrývači a opraváři a už jako malý jsem snil o tom, zahrát si třeba v Arabele, nebo zpívat písničky, které si potom budou zpívat i ostatní:). Celé mé dětství jsem ke všem možným svátkům či narozeninám dostával loutky či kulisy, a to nadšení pro loutkoherectví mi vydrželo prakticky až dodnes. O zábavu u nás doma bylo bez nadsázky postaráno velmi slušně:).
    Těžce se mi ale ze začátku podařilo přesvědčit mamku a dokázat jí existenci dramatických kroužků. Jednou jsem ji doslova přitáhnul k jedné z výloh bývalé samoobluhy v ulici a prstem ukázal na leták na nástěnce nabízející dětem navštěvování takovýchto kurzů (mimochodem na této osudné nástěnce jsem jí prokázal i existenci tzv. castingových agentur).
    Od třetí třídy jsem konečně začal navštěvovat kýžený dramatický kroužek pod vedením pí.uč.Machoňové, se kterým jsme kromě jiných nacvičili i pohádku "Čert a Káča" a zúčastnili se tak divadelního festivalu na Moravě v Odrách, kde jsme vyhráli cenu diváků (ve školním rozhlase nás ale i přes sliby paní ředitelka nevyhlásila, a tak bylo třeba dřít dál..:)
    Další roky jsem přešel k Miloslavu Machoňovi do ZUŠ vedle divadla Járy Cimrmana a s nově nastudovanou hrou jsem v Odrách získal cenu poroty. Poté jsem se přihlásil na popud bratrance do HaFdivadla Hanky Francové, které naplňovalo touženou představu pravého dětského divadla - každý měsíc se hrálo v Malostranské besedě na Malé Straně pro širší publikum. Během toho jsem po nějakou dobu navštěvoval také spolek Oldstars, navštěvovaný dětmi vyškolenými Dismanovým souborem nebo divadelními zkušenostmi. V současné době jsem především nadšeným divákem kamarádů, kteří v těchto spolcích hrají dodnes...:)>>Informace o mých současných divadelních aktivitách najdete zde!
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kajííí :-*

(Awooj!, 12. 2. 2010 15:16)

Ahojky si fakt uzasnej a tady je moje icq 453675713 a jestli by sis me prosíím moc přidal byla bych ti vdecna...! opravdu mots! diky predem! :-)

Ahojky

(Sluníčko, 13. 4. 2008 19:48)

Ahoj.....mužu se zeptat kde bych mohla najít na tebe nějakej kontakt icq nebo něco..???jestli to je vubec možné prosím odpověz mi sem do komentářů... (hrozně moc ti to sluší :-*)

Ahoj

(Sluníčko, 13. 4. 2008 19:45)

Ahojky

janička

(pozvanka do skoly , 16. 3. 2008 13:29)

jak se maš lasko pa jana